Визначено гостей липневого покликання резиденції “Станіславський феномен”

IMG_20160623_171641   ГО «АРТ-лабораторія «КОРАЛЛІ» та літературна агенція «Discursus» провели конкурс на участь в Резиденції для молодих україномовних письменників «Станіславський феномен – 2016». За рішенням журі у складі Тараса Прохаська, Володимира Єшкілєва, Галини Петросаняк, Василя Карп’юка та Віталія Чупака, липневими гостями резиденції стануть Олександр Коба з Полтави та Катерина Гладка з Києва.

Олександр Коба у своїй заявці на участь в резиденції зазначив, що пише з дитинства, проте “серйозно” працює над текстом років зо п`ять.
Два роки тому відклав усі твори, над якими працював і з того часу пише книгу, яка розповідає історії абсолютно різних людей через портсигар, що мандрує з кишені до кишені з часів першої світової до сьогодення.
Книга спирається на рідкісні (і не дуже) історичні документи (періоду 1909-1952 року) та власний досвід участі в бойових діях (в АТО), на Майдані, археологічних розкопках та ін.
Крім прози до Майдану писав пісні (і музику до них). Мав свій фолк-рок гурт, з яким близько року виступали на різних фестах.
Крім прози і поезії, рік тому почав пробувати себе у документалістиці. В цьому році відзняв перший авторський фільм.
Історик за освітою. За місяць до випуску з ВУЗу віддав дописану магістерську роботу і пішов добровольцем у АТО. Воював у Пісках у складі добровольчого полку “Дніпро-1”.
До війни займався просвітницькими проектами. В 2012 році створив громадський рух “ЗЛАМ стереотипів”, який організовував у Полтаві культурні, мистецькі та просвітницькі заходи. В листопаді 2013 року став ініціатором Полтавського Майдану та був координатором до останнього дня. До війни також займався ковальством. У зв`язку з погіршенням здоров`я після другого поранення в 2016 повернувся до цивільного життя.

Катерина Гладка, народилася в Києві. Закінчила спочатку бакалаврат Інституту журналістики КНУ Шевченка, згодом магістратуру Українського Католицького Університету за спеціальністю журналістики.
Журналістка, блогерка, співавторка кількох видавничих проектів, поетка.
Цікавиться відеопортретистикою, нон-фікшн, поєднаннями різних видів мистецтва, міжкультурними процесами в різних країнах світу. Об’їхала 31 країну, аби краще познайомитися з історіями людей і місць в світі.
Живе і працює в Києві. В даний момент працює в англомовній редакції телеканалу ГФ Перший.


Comments: